БлогПодії

Засідання Асоціації нейрореабілітації 7 лютого 2018 року

7 лютого 2018 р відбулося  Засідання Асоціації Нейрореабілітації, що було присвячене проблемам спастичності у хворих з ураженням нервової системи. Свої доповіді представили члени Асоціації нейрореабілітації  – фахівці різних галузей, що надало можливість учасникам засідання розглянути проблему м’язового гіпертонусу різнодисциплінарно та різнобічно.

  • Президент ГО «Асоціація нейрореабілітації», к.м.н Маріанна Бровченко в своїй доповіді наголосила, що спастичність –  суттєва проблема пацієнтів з ураженнями ЦНС. Ознаки спастичності виявляються у пацієнтів з наслідками інсульту в 17-38% випадках, при травматичному ушкодження головного мозку до 34%, а при травмі хребта та спинного мозку в 78%. Прояви спастичності значно ускладнюють проведення реабілітаційних заходів у пацієнта, а іноді зовсім унеможливлюють якісне відновлення втрачених функцій. В ході доповіді були представлені основні цілі та методики корекції, що застосовуються для профілактики та лікування спастичності.
  • Фахівець з фізичної реабілітації Олександр Кришталь поділився спостереженнями і висновками служби фізреабілітації МЦНР щодо необхідності, можливості та доцільності застосування ПІР м’язів у хворих з наслідками інсультів та черепно – мозкових травм.
  •  Фахівці – афазіологи Зоріна Ірина та Костовецька Вікторія у своїй доповіді озвучили питання впливу підвищеного тонусу артикуляційних м’язів на стан мовлення пацієнтів з вогнищевими ураженями нервової системи і також був представлений цікавий клінічний випадок з наданням мультидисциплінарної допомоги хворому на ДЦП з псевдобульбарною дизартрією.
  • Спеціалісти психологічної служби МЦНР Курбаха Оксана та Троценко Ірина презентували техніки психоемоційної підтримки та способи проведення релаксацій, що використовуються ними  у роботі з пацієнтами, які мають м’язовий гіпертонус.
  •  На засіданні також визначили пріоритетні напрямки діяльності нашого громадського об‘єднання і обрали Правління Асоціації нейрореабілітації.

Дякуємо всім за участь! Наступного разу будемо готувати більше приміщення, бо сьогодні у великому залі всі бажаючі не змогли розміститись.