Для пацієнтів

Жиліна Т. Спонтанного відновлення, на жаль, не буде

 

Керівник служби фізичної реабілітації
міського центру нейрореабілітації КМКЛ № 18
Тетяна Анатоліївна Жиліна

 

Спонтанного відновлення, на жаль, не буде.

Стався інсульт. Що далі?

Відразу після того як стався  інсульт, починається процес постінсультного відновлення хворого.  І то як буде проходити цей процес,  насамперед залежить від активності  самого пацієнта, від його бажання відновитися. Чим раніше хворий починає  проявляти активність ( рухову, розумову, мовну, соціально-побутову), тим перспективніше прогноз для відновлення.

На практиці, нерідкість коли після виписки із стаціонару, пацієнт відправляється додому з наміром «відлежатись та перепочити після проведеного лікування». І родичі, жаліючи його, не наполягають… Можливо, не розуміючи того, що часу на «перепочинок» немає.  Можливо, сподіваючись на те що коли-небудь  все відновиться само собою.

На жаль – ні! Спонтанного відновлення не буде. І часу на відновлення, у  хворого, який пережив інсульт, обмаль.  Рік! Лише рік!  Це дуже обмежена за часом пропозиція від  нейропластичних  можливостей головного мозоку. Це треба знати. Про це треба пам’ятати.

Фізична  реабілітація постінсультного хворого – це тренування. Але тренування для людини, яка маючи певний фізичний дефіцит,  намагається його позбутися або  зменьшити.

Тренування інколи – це, навіть для здорової людини ,не варіант.  Але, якщо здоровий, тренуючись тричі на тиждень, буде мати достатньо непоганий результат, то постінсультний хворий, при такому режимі  реабілітаційних тренувань,  на добрий результат сподіватися не може.  Заняття повинні відбуватися щоденно, краще двічі на день.  У реабілітаційному лікуванні немає вихідних. Пропущений день –втрачені можливості. Цей простий реабілітаційний слоган має стати девізом на вашому шляху до відновлення після інсульту.