БлогДля пацієнтів

Коломієць Л. Шведська стінка – надійний помічник у домашній реабілітації

Коломієць Людмила Павлівна

Фізичний реабілітолог Міського центру   нейрореабілітації

 

 

Шведська стінка – надійний помічник  у  домашній реабілітації

Для  якісної реабілітації,  як в умовах стаціонару, так  в  домашніх умовах, обов’язково необхідно обладнати приміщення. З чого  почати?

Коли пацієнт перебуває на реабілітаційному лікуванні в умовах стаціонару, для його занять з фізичної реабілітації існує багато реабілітаційних приладь.

Наприклад, для пацієнтів які вчаться стояти чи ходити, у реабілітаційних центрах є різноманітні вертикалізатори: як нерухомі, так і мобільні.

Але в умовах домашньої реабілітації, такі приладдя мало хто може собі дозволити. І все ж  є добрий та надійний помічник – шведська стінка.

Окрім того, що біля неї можна виконувати вправи для тулуба і вправи для верхніх кінцівок, вона надає пацієнту можливість вчитися стояти, відновлювати вміння ходити. Для  хворого, який відновлюється після інсульту, шведська стінка – надійна опора. Це абсолютно необхідна річ у домашній фізичній реабілітації!

На початку занять з відновлення стояння та ходьби пацієнт просто стоїть, тримаючись руками за перекладину стінки. Тривалість стояння поступово від заняття до заняття збільшується. Потім хворий починає вчитися похитуватися і переносити вагу тіла з  однієї ноги на іншу. Далі вчиться відривати ноги від підлоги та  робити кроки. Поступово завдання для пацієнта ускладнюються: він повинен переступити через невелику перешкоду (палку, брусок, коробку, книжку), намагатися підняти ногу  з метою поставити її на нижню перекладину стінки.

Коли ці вправи освоєні, можна приступати до навчання ходьби по сходах.

Багато хто з постінсультних хворих має розлади вестибулярного апарату. І в цьому випадку без шведської стінки не обійтись. Вестибулярні вправи, особливо на ранньому етапі, краще за все робити саме біля шведської стінки.

Металеві шведські стінки міцніші в порівнянні з дерев’яними. Вибираючи стінку, зверніть увагу на допустиму вагу користувача (тому, дитячі варіанти стінки не підійдуть).  Функціональність  шведської стінки можна змінювати, використовуючи різноманітне навесне спорядження: гімнастичні кільця, навесні бруси, гумові стрічки та інше.