БлогФахівцям

Тетяна Жиліна. Досвід використання апарату «COMPEX SP 8.0» у лікуванні неврологічних хворих

Керівник служби фізичної реабілітації
міського центру нейрореабілітації КМКЛ № 18
Тетяна Анатоліївна Жиліна

Досвід використання апарату «COMPEX SP 8.0» у лікувальні неврологічних хворих.

Метод впливу постійними імпульсними струмами різної модуляції для відновлення  функцій органів і  тканин, а також для підвищення їх активності (електростимуляція) – досить поширене реабілітаційне втручання, в тому числі у сфері нейрореабілітації.

Маючи за мету залучити до реабілітаційного процесу сучасні засоби, ми звернули увагу на досвід фахівців спортивної медицини, а саме на апарати «COMPEX» https://compexshop.com.ua/sport-range/compex-sp-8. До речі, це не перший наш досвід залучення методів спортивної медицини до реабілітації неврологічних хворих:  гімнастика Пілатес,  біомеханічне та кінезіотейпування, скандинавська хода, баланс-платформи успішно працюють у міському центрі нейрореабілітації.

На щастя так співпало, що одна з українських компаній не тільки надала детальну інформацію щодо апаратів «COMPEX», а і надала можливість протягом 5 тижнів працювати з одним із них, а саме з моделлю «COMPEX SP 8.0».

Одинадцять пацієнтів міського центру нейрореабілітації, в залежності від нозології та та стану нервово-м’язевого апарату, щоденно отримували процедури електростимуляції апаратом «COMPEX SP 8.0» за програмами:

  • Розслаблюючий масаж \ Relaxing massage
  • Зменьшення м’язевої напруги\ Reduce muscle tension
  • Атрофія\ Atrophy
  • Опір\ Resistance
  • Сила\ Strenght
  • Капіляризація\Capillarization
  • Знеболювання\ Anesthesia

Спеціальних порівняльних досліджень ( мета-аналіз) нами не проводилось. Однак, спільним висновком є те, що апарат дійсно зручний та простий у використанні.  Загалом, кількість програм  «Compex SP 8.0» дорівнює  40. Але під час тестувального періоду ми обмежилися  кількістю в 7. Апарат модульний з можливістю підключення до інтернету. Живлення від акумуляторної батареї, яка повністю заряджається близько 2-х годин. За нашими спостереженнями, найбільшу  ефективність метод ЕС апаратом «COMPEX»  проявив при лікуванні больових синдромів у хворих з діагнозом «остеохондроз хребта» та у хворих з посттравматичними та постішемічними  ураженнями периферичних нервів  верхніх та нижніх кінцівок : значне зменшення проявів больового синдрому та суттєве збільшення об’єму активних рухів в уражених кінцівках.