БлогФахівцям

Попович Т. Досвід використання методу кінезіотейпування у дітей хворих на ДЦП.

Лікар ЛФК вищої категорії

КМУ «Міська дитяча поліклініка»

відділення відновного лікування,

м.Чернівці,

Тетяна Володимирівна Попович

У КМУ «Міська дитяча поліклініка» відділення відновного лікування м.Чернівці з 2014 року в комплексному лікуванні дітей  застосовується метод кінезіотейпування. За цей період, спостерігаючи за пацієнтами, було відмічено значне покращення в ефективності лікування, як ортопедичної нозології, так і неврологічної. Так, наприклад, у дітей із ДЦП динаміка в лікуванні дуже повільна, або й відсутня взагалі, а при підключенні «кольорового» лікування вона прискорюється. Це відбувається завдяки тому, що тейпінгові аплікації допомагають знизити тонус спазмованих хворобою м’язів, підсилити гіпотонічні м’язи, підтримати слабкі суглоби та зв’язки, відкоригувати  у дитини порушення постави. В цілому, метод надає можливість покращити якість виконання лікувальних  фізичних вправ з дитиною, зменшити в неї больові синдроми. Слід зазначити, що цей безболісний різнокольоровий метод дуже позитивно сприймається не тільки батьками, а і самими маленькими пацієнтами.

На даний час у відділенні відновлювального лікування пройшов курс кінезіотейпування пацієнт  Нікіта В. (4 роки) із діагнозом ДЦП, спастичний тетрапарез. В динаміці виявлено зменшення спастики, покращилася хода за одну ручку, хлопчик може стати повністю на ступні і декілька хвилин стояти самостійно (раніше опирався лише на носочки). Можливості для занять з лікувальної фізкультури для малюка значно розширились.

Хочу навести слова, які залишила для нас мати хлопчика: «Від нашого лікаря ми дізналися про тейпування і вирішили спробувати. Нікітку тейпували 8 разів. Ми помітили покращення: ніжки розслабилися, він став краще ставати на п’ятки, потрошку почав самостійно стояти та ходити за одну ручку. Це для нас велика перемога! Надіємося, що в найближчому майбутньому буде і перший крок.»

Тому, хочеться звернутися до матерів: Не втрачайте надію, ідіть вперед, шукайте покращення здоров’я для ваших дітей. Адже хто шукає, той знаходить!