АнамнезБлог

Курдибаха О. «ДУША І ТІЛО» – ПСИХОСОМАТИЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ

Курдибаха Оксана Миколаївна

Психолог Міського центру нейрореабілітації

 

 

 

«ДУША І ТІЛО» – ПСИХОСОМАТИЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ

Часто в психологічній практиці зустрічаюсь з випадками, коли причиною основного захворювання є психосоматика. Психосоматичні захворювання – група хворобливих станів, що з’являються в результаті взаємодії психічних і фізіологічних факторів.

Душа і тіло взаємопов’язана система.

Йоганн Хайнрот – німецький психіатр вперше в 1818 році ввів термін психосоматика для позначення тих хвороб, які мають психічне походження: “Якби органи могли б розповісти історію своїх страждань, то ми б з подивом дізналися б, з якою силою душа може руйнувати приналежне їй тіло “.

Фактори, які сприяють розвитку психосоматики: хронічний стрес, негативні думки і емоції, внутрішні конфлікти, пригнічені емоції, бажання, мотивація або “умовна” вигода, травматичний досвід минулого.

Для кращого розуміння взаємозв’язку між психологічними проблемами та тілом пропоную із власної практики випадок. Якось мене запросили у гінекологічне відділення для проведення консультації вагітної О. У гінекологічному відділенні, при проведенні медикаментозної гіпотензивної терапії, результатів покращення фізіологічного стану не відмічалось, артеріальний тиск тримався на високий цифрах. Це була перша вагітність О., і звісно така ситуація  непокоїла її. Лікуючий лікар запідозрив у вагітної психологічні причини гіпертензії  і мене запросили, як психолога  для проведення діагностики та виключення психологічних проблем у вагітної. Виявилось, що внутрішній конфлікт та сімейні проблеми відобразились на фізіологічному стані, що супроводжувалось артеріальною гіпертензією.  За допомогою доданих до медикаментозної терапії  психокорекції, релаксаційних технік та дихальних вправ артеріальний тиск у вагітної нормалізувався. Пацієнтка О. успішно відновила свій психологічний стан та виписалася  з лікарні чекати вдома на малечу.

При правильному проведенні комплексних лікувальних заходів, недуг можна подолати: віднайти зв’язок між душевними проблемами та тілесним захворюванням, вибрати відповідний метод психокорекції та лікувати соматичне захворювання.

Міцного Вам здоров’я і позитивних емоцій!